Sztuczne zęby

Sztuczne zęby są inne dla młodych ludzi a inne dla seniorów. Protezy zębów, wykonywane są indywidualnie, w zależności od potrzeb pacjenta.
Oto podział protez, ze względu na rodzaj uzupełnienia protetycznego:

·Uzupełnienia pojedynczych zębów, jest to dopasowanie jednego doprawianego zęba do reszty. Nie jest to łatwe, ząb musi być w podobnym kształcie i kolorze do poprzednich zębów w jamie ustnej. Proteza musi być dopasowana nie tylko pod kolor, ale także charakteryzacja zęba. Starsze osoby nie mogą mieć pięknego białego zęba, w porównaniu do innych. U młodych zaś sama charakteryzacja jest zbędna.

·Uzupełnienia całkowite charakteryzują się tworzeniem całej szyny zębowej. Teraz od pacjenta i dentysty, zależy, jaki kształt będą mieć zęby, mogą być bardzo białe i wyrównane zresztą.

Trzeba pamiętać, że tak jak na zębach stałych tak i na protezach odkłada się płytka nazębna. Przyczyną tak nadmiernego odkładania się nalotu na protezach, jest przede wszystkim niedostateczna higiena jamy ustnej.
Sztuczne zęby mają dwie role, estetyczne i użytkowe, u osób, które nie posiadają swoich zębów. Warto wiedzieć, że przy stałych uzębieniach korzysta się z pomocy mostków protetycznych i protez. Sztuczne zęby można mieć w każdym wieku, warto udać się wizytę kontrolną i zapytać o protezy zębowe.